Jeśli nawet nie masz perfekcyjnego uzębienia, zawsze możesz skorygować jego niedoskonałości. Dzisiejsza zaawansowana technologicznie ortodoncja uzależniona jest od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, a nie od jego wieku.
Przekonaj się, że aparat ortodontyczny nie musi być synonimem dyskomfortu i wstydu, a wręcz przeciwnie!

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi zdobyczami ortodoncji, które już dziś mogą stać się Twoją przepustką do pięknego uśmiechu. Na wizytę u ortodonty nigdy nie jest za późno!

Aparaty tradycyjne
Ich różnorodność pozwala na dopasowanie aparatu do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Aparat może być ruchomy (zdejmowany) lub stały (tu do wyboru tradycyjne aparaty metalowe, porcelanowe oraz kryształowe).

Aparaty lingwalne
Aparat lingwalny to inaczej aparat wewnętrzny, przymocowany od strony języka. Innowacyjność oraz skuteczność aparatów lingwalnych wpłynęła na ich bogatą ofertę, na którą składają się:

Aparaty Incognito
Wykonane w pracowni Incognito Bad Essen (Germany) – będące połączeniem trwałości oraz niezawodności. Największą zaletą tych aparatów jest precyzja ich wykonania. Incognito tworzone jest przy użyciu obróbki komputerowej 3D, dzięki temu każdy zamek jest precyzyjnie dopasowany do kształtu zęba, co pływa na komfort i szybkość leczenia.

Aparaty Linqualjet
Najnowsza zdobycz technologiczna doktora Piotra. Tworzenie aparatu z wykorzystaniem technik komputerowych sprawia, że jest on idealnie dopasowany oraz niewidoczny.

Aparaty Orthorobot
Połączenie niemieckiej precyzji i niezawodności robotów. Wykonane od podstaw technikami komputerowymi dają gwarancję niezawodności.

Zalety aparatów lingwalnych:
– Są niewidoczne!
– Komputerowo dopasowane zamki sprzyjają szybkości i jakości leczenia.
– Zamki są bezpieczne dla organizmu i łatwe w czyszczeniu.
– Aparat szybko dopasuje się do Twoich zębów, a leczenie będzie bezbolesne!

CLEAR ALIGNER
To system nakładek (przezroczystych szyn), które pacjent nosi zamiast tradycyjnych zamków. Szyny są niewidoczne, dlatego można nosić je cały czas! Są łatwe do założenia oraz ściągnięcia, estetyczne i przede wszystkim skuteczne.

Jeśli nie chcesz zdecydować się na noszenie tradycyjnych zamków – to rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie!

Higiena w trakcie leczenia ortodontycznego
Leczenie ortodontyczne wymaga starannej i restrykcyjnej higieny jamy ustnej:
– Zalecamy myć zęby po każdym posiłku
– Polecamy stosowanie szczoteczek o średnio-twardym włosiu oraz szczoteczek między zębowych do czyszczenia przestrzeni pod łukiem między zamkami ortodontycznymi
– Szczególnie pomocne są również irygatory dentystyczne
– Istotny jest dobór diety – zaleca się spożywać miękką żywność, należy unikać twardych, nierozdrobnionych owoców i orzechów oraz ciągnących się i kleistych słodyczy (np. “krówki”, batony, gumy do żucia)
– Nie powinno się gryźć jedzenia z dużą siłą

Wizyty kontrolne
Podczas leczenia ortodontycznego należy regularnie zgłaszać się na wizyty kontrolne. Aparat ortodontyczny nie działa automatycznie – to lekarz sprawdza jego działanie, aktywuje jego elementy lub dodaje nowe. Opuszczanie wizyt kontrolnych znacznie opóźnia leczenie.

Zapraszamy na konsultację!
Przeprowadzimy dokładną diagnostykę i dobierzemy odpowiedni do Państwa problemu sposób leczenia!