Endodoncja

 

Leczenie endodontyczne, zwane inaczej leczeniem kanałowym polega na usunięciu zmienionej zapalnie, martwej bądź zgorzelinowej tkanki zwanej miazgą (są to nerwy i naczynia krwionośne zęba) z kanałów korzeniowych.
Następnie opracowanie kanałów i wypełnienie ich materiałami uszczelniającymi. Aby wykonać zabieg leczenia kanałowego ważne są zarówno duże umiejętności lekarza jak również sprzęt, którym dysponuje podczas opracowywania jak i wypełniania kanałów.

Do leczenia kanałowego używamy:
– elektronicznego endometru Raypex 6
– urządzeń do maszynowego opracowania kanałów (X-Smart Plus) z zastosowaniem najnowocześniejszych systemów np. Reciproc Blue czy One Wave Gold
– wypełnień kanałów ciekłą gutaperką (BeeFill 2)
– w trudnych warunkach z wykorzystujemy mikroskop
Na miejscu dysponujemy cyfrowym aparatem rtg oraz pantomogramem

Jesteśmy dumni, że współpracujemy z ekspertem w dziedzinie endodoncji dr Tatyaną Sugier, co umożliwia nam wykonanie najbardziej skomplikowanych zabiegów endodontycznych w naszym gabinecie.

Rtg cyfrowe – pozwala w sposób prosty i bezpieczny dla Pacjenta uzyskać zdjęcie rentgenowskie w ciągu kilku sekund na ekranie monitora.

Zdjęcie na ekranie jest powiększone, dzięki temu można zaobserwować dużo więcej szczegółów.
Przy tej technice uzyskiwania zdjęć można np. określić długość kanałów korzeniowych, gęstość kości, wielkość zmiany chorobowe i jej postęp w leczeniu.
Poprzez zastosowanie czujnika cyfrowego dawka promieniowania została ograniczona o 90%.

Cyfrowy pantomograf – pozwala na wykonanie pantomogramu – zdjęcia na , którym widoczne są struktury szczeki i żuchwy oraz wszystkie zęby.