Wybielanie zębów

 

W naszych gabinetach wykonujemy wybielanie dwoma metodami.

Pierwsza to laserowe wybielanie podczas jednej wizyty z zastosowaniem preparatu JW NEXT Power Bleaching firmy heydent.
Druga z zastosowaniem nakładek silikonowych I preparatu Opalescence PF jest stosowana w domu podczas 4-10 nocy. Obydwie pozwalają wybielić zęby o wiele tonów.

Bezpieczeństwo wybielania zębów zostało potwierdzone przez wieloletnie badania kliniczne prowadzone na akademiach medycznych oraz uniwersytetach w Polsce i na całym świecie. W żelach czynnikiem aktywnym jest najczęściej nadtlenek karbamidu. Jest to bezpieczny związek chemiczny, który przez dziesięciolecia byt używany jako środek do dezynfekcji jamy ustnej, a obecnie umożliwia wybielenie zębów milionom ludzi na całym świecie.

Zdecydowana większość pacjentów nie odczuwa w trakcie trwania kuracji żadnych dolegliwości. W czasie wybielania u kilku procent pacjentów występuje przejściowa nadwrażliwość zębów lub zaczerwienienie dziąseł, ustępujące w ciągu jednego do trzech dni po zakończeniu kuracji.

W czasie trwania kuracji zalecana jest tak zwana „biała dieta”. Należy unikać napojów i pokarmów mogących powodować przebarwienia (kawa, mocna herbata, napoje typu coca-cola, czerwone wino). W tym okresie szkliwo zębów jest częściowo odwodnione i szczególnie narażone na ponowne wchłonięcie barwników.