Implantologia

 

Zabiegi implantologiczne i zaawansowanej chirurgii w naszym gabinecie wykonuje specjalista w tej dziedzinie dr Jarosław Dąbrowski.

Uśmiechaj się bez oporów, gryź bez stresu… umożliwią Ci to implanty.

Każdego roku na całym świecie wszczepia się miliony implantów stomatologicznych. Stały się one najlepszym narzędziem protetycznym i ułatwiają życie ludziom każdego dnia.

W naszym gabinecie wykonujemy uzupełnienia implantologiczne nawet u pacjentów z najtrudniejszymi warunkami (dużymi zanikami kostnymi) po wcześniejszym przygotowaniu podłoża – odbudowie kości, podniesieniu zatoki oraz innych zabiegach chirurgicznych.

Siła implantów:
– estetyczne
– trwałe i niezawodne
– komfortowe
– ekonomiczne
– pomagają utrzymać zdrową szczękę
– nie uszkadzają zdrowych zębów

Odpowiedz na poniższe pytania:
– Czy brakuje Ci jednego lub więcej zębów?
– Czy masz problem z protezą całkowitą lub częściową?
– Czy jesteś niezadowolony ze swojego mostu?

Implanty stomatologiczne umożliwią Ci uśmiechanie się przez całe życie.
Implanty to zastępcze zęby, które wyglądają jak Twoje własne, i które odczuwasz jak własne. Możesz dzięki nim jeść wszystko, na co przyjdzie Ci ochota, wolny od niedogodności związanych z protezami częściowymi, całkowitymi lub brakującymi zębami.
A co najważniejsze: implanty wyglądają i sprawiają, że czujesz je jak prawdziwe zęby.

Czy implanty stomatologiczne są odpowiednie dla Ciebie?
Implanty stomatologiczne są preferowaną metodą odbudowy brakujących zębów oraz najskuteczniejszym sposobem podparcia dla całkowitej lub częściowej protezy. Setki tysięcy ludzi na całym świecie używa implantów stomatologicznych firmy MIS, aby udoskonalić swój uśmiech i odzyskać pewność siebie. Twój dentysta może Ci pomóc ocenić, czy implanty są właściwym dla Ciebie wyborem.

Odbudowa pojedynczego zęba.
Jeśli musisz zastąpić tylko jeden ząb, implant może stanowić dla Ciebie znacznie lepszą alternatywę niż tradycyjny most.
Standardowy most uszkadza oba sąsiadujące zęby.
Zastosowanie implantów pozwala uniknąć oszlifowania zdrowych zębów, które może prowadzić do ich zapalenia i obumarcia.

Odbudowa trzech zębów za pomocą stałej protezy opartej na implantach
Większość implantów stomatologicznych stanowi podporę dla częściowej lub całkowitej protezy zębowej, eliminując potrzebę stosowania klejów lub metalowych klamer, które mogą być niewygodne i nieestetyczne.
Dodatkowo implanty pomagają w utrzymaniu zdrowej kości szczęk i w ten sposób na długo zachowują Twój owal twarzy, zapobiegając zapadaniu się policzków.

Pełna proteza osadzona na filarach kulowych
Implanty stomatologiczne są najskuteczniejszym sposobem podparcia dla protezy całkowitej. Korzystanie ze źle dopasowanej
protezy wpływa na sposób w jaki jesz, mówisz i wyglądasz.
Jeśli proteza będzie osadzona na implantach, nie będzie potrzeby jej częstego podścielania, polepszy się także znacząco komfort i trwałość protezy. Będziesz mógł swobodnie jeść i uśmiechać się.

Pełna proteza osadzona na belce Doldera
Inna możliwość odbudowy pełnego uzębienia przy czterech implantach to odbudowa uzyskana przy zastosowaniu tzw. belki Doldera. Protezę opartą na belce Dodlera można wyjmować, co umożliwia utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej.

Implanty MIS to trwały, godny zaufania i niedrogi sposób przywracania utraconego uzębienia. Przy właściwej higienie i pielęgnacji każdy implant MIS będzie trwał do końca Twoich dni. Implanty pozwolą Ci uniknąć niedogodności związanych z protezami całościowymi, częściowymi, czy mostami.

Przestrzeganie określonej diety i unikanie nacisków na implant konieczne są tylko przez krótki czas po wszczepieniu implantu. Po tym okresie „ochronnym” większość pacjentów może powrócić do zwykłego trybu życia. Gdy implanty zintegrują się z kością, dołącza się do nich stałą koronę lub protezę. Wówczas możesz powrócić do Twojej normalnej profilaktyki, takiej jak mycie zębów, czyszczenie przestrzeni między zębowych nitką dentystyczną i regularne wizyty kontrolne. Przy odpowiedniej higienie Twoje implanty będą Ci służyć przez całe życie.

Implanty stomatologiczne często nie są droższe niż konwencjonalne zabiegi. Jeśli weźmiesz pod uwagę czas niezbędny do dopasowania protezy lub szkody wyrządzone sąsiednim zębom przez mosty, okaże się, że implanty są najbardziej opłacalną i najzdrowszą metodą odbudowy zębów.

Materiały publikujemy dzięki uprzejmości firmy Garmed
www.garmed.pl