Estetyka

Chcesz mieć piękny biały uśmiech?

Nasz gabinet proponuje specjalny pakiet , który pozwoli Ci cieszyć się pięknym uśmiechem.

Pakiet obejmuje:
– scaling
– piaskowanie
– fluoryzację

1. Scaling
Skaling to zabieg, w którym za pomocą ręcznych lub mechanicznych skalerów usuwa się twarde złogi kamienia nazębnego powstałe w wyniku mineralizacji płytki nazębnej.

Okresowe wykonywanie tego zabiegu jest konieczne ze względów higienicznych i estetycznych. W szczególności systematyczne wykonywanie skalingu jest zalecane dla osób ze skłonnością do paradontozy, ponieważ usuwanie kamienia nazębnego (zwłaszcza poddziąsłowego – będącego siedliskiem bakterii powodujących stany zapalne dziąseł i przyzębia) w jego wczesnej postaci chroni zęby przed dalszym obnażaniem szyjek zębowych.

Skaling przeprowadza się głównie przy użyciu skalerów ultradźwiekowych. Przenoszenie drgań o odpowiednio dobranej częstotliwości na powierzchnię zęba powoduje łatwe pękanie i odpadanie złogów kamienia.

Nowoczesny sprzęt:
– scaler
– szczotka polerska
– piaskarka

2. Piaskowanie zębów
Piaskowanie ma na celu usunięcie z powierzchni zębów osadów i drobin kamienia nazębnego przy użyciu strumienia specjalnego piasku stomatologicznego. Zabieg ten stosuje się często jako uzupełnienie skalingu, ponieważ piaskowanie umożliwia czyszczenie osadów nazębnych w trudno dostępnych miejscach.

3. Lakierowanie zębów
Zabieg lakierowania wykonuje się w gabinecie u lekarza, stosujemy do tego preparat fluoru o wysokim stężeniu. Pomimo wysokiego stężenia jest to preparat bezpieczny ponieważ szybko wiąże i przylega do powierzchni zęba tworząc przeźroczystą błonkę.

Zaletą lakierów fluorkowych jest długie utrzymywanie się na powierzchni zęba i długotrwałe uwalnianie fluoru.

Zabieg lakierowania wykonuje się w zależności od skłonności do próchnicy. Średnio lakierowanie wykonuje się co 6 miesięcy. Przy większej skłonności do próchnicy zabieg wykonuje się co 3 miesiące. Należy jednak pamiętać, że o każdym zabiegu i wskazaniach powinien zadecydować lekarz.

Już u najmłodszych dzieci – gdy pojawią się pierwsze zęby mleczne – może być przeprowadzana fluoryzacja lakierem.
Lakier stosowany u dzieci jest całkowicie bezpieczny, podczas przypadkowego połknięcia nie stwarza żadnego ryzyka.
Lakierowanie zębów u dzieci powinno przeprowadzać się raz na trzy miesiące, natomiast u dorosłych raz na sześć miesięcy.